Αθλητικά

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνεχίζει την καθοδική της πορεία στην Premier League και με… σοκ στις καθυστερήσεις, γνώρισε την ήττα με 2-1 στην έδρα της Γουέστ Χαμ.

Ο Σάμερβιλ είχε ανοίξει το σκορ στο 74′ για τη Γουέστ Χαμ, αλλά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ισοφάρισε γρήγορα με τον Κασεμίρο και “πίεσε” για την ανατροπή. Το ήρθε τελικά, αλλά για τους γηπεδούχους. Η Γουέστ Χαμ κέρδισε πέναλτι και ο Μπάουεν χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Βασικός για τα “σφυριά” ο Μαυροπάνος, αλλά έγινε αλλαγή στη συνέχεια έχοντας και από νωρίς μία κάρτα.

Περισσότερα σε λίγο…

To άρθρο Premier League: Ήττα με πέναλτι στις καθυστερήσεις για τη Γιουνάιτεντ, πήρε το ντέρμπι με τη Νιούκαστλ η Τσέλσι δημοσιεύτηκε στο site σήμερα .