Αθλητικά

Ο Απόστολος Παπαστάμος στην κούρσα της ζωής του κατάφερε να πάρει το χρυσό μετάλλιο στο ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης και προκρίθηκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Ο Ελληνας πρωταθλητής κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με χρόνο 4:10.83, κατέρριψε μετά από πέντε χρόνια το δικό του πανελλήνιο ρεκόρ και ταυτόχρονα έπιασε το όριο για το Παρίσι, εξασφαλίζοντας τη συμμετοχή του στους Ολυμπιακούς Αγώνες, για δεύτερη φορά στην καριέρα του.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε στον τελικό και ο Δανιήλ Γιουρτζίδης, ο οποίος τερμάτισε τετάρτος με 4:16.64, που συνιστά ατομικό ρεκόρ.

Με αυτό τον τρόπο ο Παπαστάμος πραγματοποιώντας μια ονειρική εμφάνιση, κατάφερε να κλείσει μια θέση για την κορυφαία αθλητική διοργάνωση του πλανήτη.

To άρθρο O Απόστολος Παπαστάμος πήρε το χρυσό μετάλλιο στο ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης και προκρίθηκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες δημοσιεύτηκε στο site σήμερα .