Αθλητικά

Η ΑΕΚ έχασε και από τον Πανσερραϊκό, με την Ένωση να κινδυνεύει να μείνει στο -5 από την κορυφή μετά το τέλος της 9ης αγωνιστικής για την Super League. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα γκολ του Σαββάτου (26/10/24).

Η ΑΕΚ δεν ήταν καλή ούτε στις Σέρρες, με την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα παρότι αγωνίστηκε με παίκτη παραπάνω να χάνει από τον ψυχωμένο Πανσερραϊκό, ο οποίος με το γκολ του Μπεντακόρ στο 23΄ της αναμέτρησης.

Στο παιχνίδι που «άνοιξε» την αυλαία της 9ης αγωνιστικής ο Βόλος κέρδισε 1-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, με τους Θεσσαλούς να σκοράρουν στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέδρο Κόντε. Οι γηπεδούχοι οι οποίοι αγωνίστηκαν με 10 ποδοσφαιριστές από το 25ο λεπτό λόγω της αποβολής του Στάγιτς, έχουν παράπονα για την διαιτησία είδαν το αήττητο σερί στο πρωτάθλημα να σταματά μετά από 6 παιχνίδια.

Λεβαδειακός και Λαμία αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2, μια αναμέτρηση στην οποία υπήρξαν 2 ανατροπές στο σκορ, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν και τα 2 τους γκολ από την άσπρη βούλα.

Οι Βοιωτοί μετά την ισοπαλία τους στο «Καραϊσκάκης» απέναντι στον Ολυμπιακό, πήραν άλλο 1 πόντο, ωστόσο παραμένουν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα μετά από 9 παιχνίδια.

Από την πλευρά της η Λαμία μετά την έλευση του Λεωνίδα Βόκολου στον πάγκο της πήρε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική ισοπαλία, δείχνοντας μικρά δείγματα βελτίωσης.

Τα αποτελέσματα στα παιχνίδια του Σαββάτου (26/10/24)

14. Athens Kallithea 5

To άρθρο Η βαθμολογία της Super League μετά την ήττα της ΑΕΚ από τον Πανσερραϊκό, οι φάσεις και τα γκολ της αγωνιστικής δημοσιεύτηκε στο site σήμερα .