Αθλητικά

Πρεμιέρα με το… δεξί έκανε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο Masters της Σανγκάης, αφού νίκησε με 2-0 σετ [7-6(6), 6-4] τον Κέι Νισικόρι και πήρε ρεβάνς για την πρόσφατη ήττα του στο Μοντρεάλ.

Ο Κέι Νισικόρι είχε αποκλείσει τον Στέφανο Τσιτσιπά στον Καναδά, αλλά στο Masters της Σανγκάης, ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας ήταν καλύτερος στις λεπτομέρειες και έφθασε στη νίκη – πρόκριση.

Ο Τσιτσιπάς χρειάστηκε ανατροπή στο τάι μπρέικ για να πάρει το πρώτο σετ, αλλά στη συνέχεια βρήκε και το μοναδικό μπρέικ του αγώνα στο δεύτερο σετ, για να “κλείσει” το ματς και να εξασφαλίσει το “εισιτήριο” για τον τρίτο γύρο του τουρνουά.

To άρθρο Στέφανος Τσιτσιπάς – Κέι Νισικόρι 2-0: Νίκη ρεβάνς για τον Έλληνα τενίστα στη Σανγκάη δημοσιεύτηκε στο site σήμερα .