Αθλητικά

Σάκκαρη – Νιμάιερ 1-2: Νέος πρόωρος αποκλεισμός για την Ελληνίδα τενίστρια

Η Μαρία Σάκκαρη γνώρισε την τρίτη σερί ήττα της σε πρεμιέρα και αποχαιρέτησε πρόωρα και το Μπαντ Χόμπουργκ, δείχνοντας ότι δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση ενόψει του Wimbledon.

Η Μαρία Σάκκαρη ήταν προγραμματισμένο να αντιμετωπίσει στον πρώτο γύρο με την Ελιζαμπέτα Κοτσιαρέτο, ωστόσο η Ιταλίδα αποσύρθηκε την τελευταία στιγμή λόγω ασθένειας και τη θέση της πήρε η Γιούλε Νιμάιερ, η οποία επικράτησε με 2-6, 6-2, 7-6(4) σε 2 ώρες και 34 λεπτά.

Η Ελληνίδα τενίστρια έχασε άνετα το πρώτο σετ με 6-2, ωστόσο πήρε εξίσου εύκολα το δεύτερο σετ (6-2), με τον αγώνα να κρίνεται στο τάι μπρέικ του τρίτου σετ.

Η Σάκκαρη κατάφερε να μείνει ζωντανή, παρότι βρέθηκε πίσω με μπρέικ, και διεκδίκησε τη νίκη στο τάι μπρέικ, όπου η Γερμανίδα ήταν πιο προσεκτική και τελικά έφτασε στη μεγάλη νίκη.

To άρθρο Σάκκαρη – Νιμάιερ 1-2: Νέος πρόωρος αποκλεισμός για την Ελληνίδα τενίστρια δημοσιεύτηκε στο site σήμερα .