Αθλητικά

Ο Κώστας Φορτούνης σκόραρε το πρώτο του γκολ με την Αλ Καλίτζ

Ο Κώστας Φορτούνης πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Αλ Καλίτζ, με τον Έλληνα ποδοσφαιριστή να σκοράρει στο 90+2΄δίνοντας στην ομάδα του την ισοπαλία απέναντι στην Αλ Ταέ.

«Άνοιξε» λογαριασμό στην Αλ Καλίτζ ο Κώστας Φορτούνης. Ο πρώην αρχηγός του Ολυμπιακού πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα της ομάδας του ενάντια στην Αλ Ταέ για το King Cup, με τον Έλληνα μεσοεπιθετικό να βάζει γκολ στο 90+2΄ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Με αυτό τον τρόπο η Αλ Καλίτζ των 10 παικτών έκανε το 2-2 στον αγώνα και οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση. Από την πλευρά του ο έτερος Έλληνας της ομάδας Δημήτρης Κουρμπέλης μπήκε αλλαγή στο παιχνίδι στο 65΄.

Για την ιστορία στην παράταση η Αλ Καλίτζ την οποία προπονεί ο Γιώργος Δώνης έχασε με 5-2.

To άρθρο Ο Κώστας Φορτούνης σκόραρε το πρώτο του γκολ με την Αλ Καλίτζ δημοσιεύτηκε στο site σήμερα .