Αθλητικά

Ο Γιοάν Μπονί ήταν απαρηγόρητος επειδή αστόχησε σε πέναλτι για τη νίκη της Πάρμα

Η Πάρμα έχει να πάρει “τρίποντο” σε ματς της Serie A, από τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος! Στο εντός έδρας παιχνίδι με την Έμπολι, για την 9η “στροφή”, ο Γιοάν Μπονί “πέταξε” μια εκτέλεση πέναλτι στο φινάλε, αλλά και την ευκαιρία των “παρμένσι”, να πάρουν τη νίκη.

Η Πάρμα έμεινε στο 1-1 στο “Ένιο Ταρντίνι” κόντρα στην Έμπολι, με τον Γιοάν Μπονί να αποτυγχάνει να σκοράρει σε εκτέλεση πέναλτι στο 83′.

Η Έμπολι άνοιξε το σκορ στο 35′ με το αυτογκόλ του Κουλιμπαλί, αλλά η Πάρμα πήρε το βαθμό, με το γκολ του Σαρπεντίε στο 80′. Τρία λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Μπονί να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Ένα λεπτό μετά, ο Μπονί έγινε αλλαγή και ο τηλεοπτικός φανός τον “συνέλαβε” να βρίσκεται καθιστός στο έδαφος και να δείχνει απαρηγόρητος, πιάνοντας το κεφάλι του.

To άρθρο Ο Γιοάν Μπονί ήταν απαρηγόρητος επειδή αστόχησε σε πέναλτι για τη νίκη της Πάρμα δημοσιεύτηκε στο site σήμερα .