Αθλητικά

Γερμανία: Κανένα πρόβλημα για τη Λεβερκούζεν, 4-1 τη Χόφενχαϊμ

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Μπάγερ Λεβερκούζεν στην έδρα της Χόφενχαϊμ και πήρε εύκολα τη νίκη με 4-1, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga. Οι πρωταθλητές του Τσάμπι Αλόνσο κυριάρχησαν και πήραν τους τρεις βαθμούς, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βίκτορ Μπονιφέις, που πέτυχε δύο γκολ.

Στο μεταξύ η Λειψία δεν μπόρεσε να λυγίσει την αντίσταση, στην έδρα της, της Ουνιόν Βερολίνου (0-0) και έχασε μεγάλη ευκαιρία ν’ ανέβει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ενώ μεγάλη νίκη πέτυχε η Στουγκάρδη στην έδρα της Γκλάντμπαχ (3-1) με τον Ντεμίροβιτς να πετυχαίνει δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά (58′-61′).

Τέλος με «διπλό» έληξε και το ματς της Βόλφσμπουργκ με την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (1-2) με τον Μαρμούς να πετυχαίνει δύο γκολ και τον Κώστα Κουλιεράκη να είναι στον πάγκο των γηπεδούχων και να μπαίνει ως αλλαγή στο 88ο λεπτό.

Η 3η αγωνιστική:

Ντόρτμουντ-Χαϊντενχάιμ 4-2 (12′ Μάλεν, 17′, 41′ Αντεγιέμι, 90’+3′ πέν. Τσαν – 39′ Πιέρινγκερ, 74′ πέν. Μπρέουνινγκ)

Λειψία-Ουνιόν Βερολίνου 0-0

Χοφενχάιμ-Λεβερκούζεν 1-4 (37′ Μπερίσα-17′ Τεριέ, 30′, 75′ Μπονιφέις, 71′ πεν. Βιρτς)

Φράιμπουργκ-Μπόχουμ 2-1 (58′, 61′ Αντάμου-45′ Μποαντού)

Βόλφσμπουργκ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-2 (76′ Μπακού-30′, 82′ Μαρμούς)

Γκλάντμπαχ-Στουτγκάρδη 1-3 (27′ Πλεά-21′ Ουντάβ, 58′, 61′ Ντεμίροβιτς)