Αθλητικά

Ίντερ – Γιουβέντους 4-4: Απίθανο ματς και ισοπαλία στο ντέρμπι της Serie A

Σε ένα “τρελό” ματς στη Serie A, η Ίντερ και η Γιουβέντους έμειναν στην ισοπαλία με σκορ 4-4 και έχασαν δύο βαθμούς στη “μάχη” για την κορυφή της βαθμολογίας στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Η Ίντερ άνοιξε το σκορ στο ντέρμπι με πέναλτι του Ζιελίνσκι για να ακολουθήσουν σχεδόν τρεις ανατροπές στο ματς. Η Γιουβέντους “απάντησε” αρχικά με Βλάχοβιτς και Γουεά, αλλά οι “νερατζούρι” ισοφάρισαν με τον Μιχιταριάν και βρήκαν δεύτερο γκολ με πέναλτι για το 3-2 του ημιχρόνου.

Η Ίντερ βρήκε στη συνέχεια και τέταρτο γκολ με τον Ντούμφρις, κάνοντας… βήμα νίκης, αλλά η Γιουβέντους δεν τα παράτησε και βρήκε δύο γκολ σε ένα δεκάλεπτο με τον Γιλντίζ για να φθάσει στο τελικό 4-4.

Οι δύο ομάδες έμειναν έτσι στον ένα βαθμό και πίσω από τη Νάπολι στην πρώτη θέση της Serie A.

To άρθρο Ίντερ – Γιουβέντους 4-4: Απίθανο ματς και ισοπαλία στο ντέρμπι της Serie A δημοσιεύτηκε στο site σήμερα .