Αθλητικά

Super League 2: Στο τέλος ισοφάρισε η ΑΕΚ Β’, 2-2 με την Ηλιούπολη

Συναρπαστικός και γεμάτος ένταση ήταν ο αγώνας ανάμεσα στην ΑΕΚ Β’ και την Ηλιούπολη με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στο Β’ όμιλο της Super League 2, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 2-2, προσφέροντας τρομερές «συγκινήσεις» ακόμη και στις καθυστερήσεις, όπου σημειώθηκαν δύο γκολ.

Η Ηλιούπολη άνοιξε το σκορ στο 24′ με τον Μαυριά, όμως δώδεκα λεπτά μετά (36′) έμεινε με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Μαϊντάνου. Η ΑΕΚ Β’ έφερε το ματς στα ίσα στο 63′ με τον Κατσικά, για να ακολουθήσει στο 76′ και δική της αποβολής με δεύτερη κάρτα του Μανίσα.

Στις καθυστερήσεις… έσπασαν καρδιές. Οι φιλοξενούμενοι ανέκτησαν το προβάδισμα στο 90’+1′ με το γκολ του Αλεξόπουλου, όμως δεν μπόρεσαν εντέλει να φύουν με το διπλό, καθώς ο Θεοδωρίδης στο 90’+6′, στην τελευταία φάση του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 2-2, που φέρνει τους «ιτρινόμαυρους» προσωρινά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.